چگونه لباس های خود را هماهنگ کنیم تا ظاهری عالی داشته باشیمدر اینجا ، نکاتی در مورد تطابق رنگ ها و لباس ها آورده شده است. همه باید حداقل، اصول اولیۀ هماهنگی لباس یا طرز پوشیدن آنها را بدانند، زیرا ظاهر هر فرد نشان دهندۀ دنیای درون وی می باشد.

در درجۀ اول، کمی در مورد اصول پایۀ چگونگی تطابق رنگ ها یاد بگیرید. بعد از آن بدانید که مد هماهنگی رنگ هاست. سپس، عناصر مورد نیاز مانند تاپ ، شلوار ، پیراهن و وسایل جانبی تزئینی را در کمد لباستان طبق اولویت، کار و سبک زندگیتان فراهم آوردید.

اصول تطابق رنگ ها

مشکی ، رنگی است که برای همه مناسب می باشد. قرمز، آبی و زرد به عنوان رنگ های اصلی شناخته شده اند. تمامی رنگ های دیگر ، از ترکیب این سه رنگ  اصلی به دست می آیند. رنگ زرد با مشکی هماهنگ به نظر می رسد ، از آنجایی که رنگ زرد تمایل دارد جزء رنگ های روشن محسوب شود، پس بهتر است همیشه از رگه های زرد روشن تر برای تطابق با رنگ مشکی استفاده کنیم. زرد همچنین می تواند با رنگهای سبز روشن و نارنجی روشن نیز هماهنگ شود.

رنگ های مکمل را انتخاب کنید. برخی از رنگ های مکمل عبارتند از : نارنجی / آبی ، بنفش / زرد ، فیروزه ای / شاه بلوطی.

به چرخۀ رنگ زیر مراجعه کنید تا رنگ های مکمل را بشناسید.

گاهی ، رنگ های مشابه نیز با هم قابل استفاده هستند. رنگ هایی که روی چرخۀ رنگ، به یکدیگر نزدیک هستند، ظاهری هماهنگ و منسجم ایجاد می کنند. رنگ های قرمز و صورتی ، معمولاً با هم همخوانی ندارند، اما می توانند با هم ترکیب شوند و ظاهری شگفت انگیز و غیر منتظره به وجود آورند، البته در صورتی که به درستی به کار گرفته شوند. 

نکاتی در مورد چگونگی هماهنگ کردن لباس هایتان

یکی از مهمترین نکات این است که تمیز و پاکیزه به نظر برسید و همیشه لباس های اندازه خودتان بپوشید. ظاهری تمیز، آراسته و مناسب ، باعث می شود که دیگران برداشت اولیۀ خوبی نسبت به شما داشته باشند. حتی اگر خیلی مطابق مد و سبک گرا نیستید، باید همیشه لباس هایی بپوشید که تمیز ، آراسته ، مرتب و دقیقاً سایز شما باشند.

در صورت امکان، مجموعۀ مشخصۀ خود را طراحی کنید. این، بهترین روش است تا ظاهری را که طراحی کرده اید، فقط به شما تعلق داشته باشد و در موقعیت های خاص ، لباس های شما با لباس های دیگران دقیقاً مثل هم نباشد. 

ببینید کدام رنگ ها هستند که با رنگ پوست شما مناسبت دارند، رنگ های گرم یا رنگ های سرد. می خواهید مطمئن شوید که آیا از رنگ های مورد علاقه تان در کمدتان، لباس وجود دارد.

به عنوان یک قاعدۀ کلی، بهتر است در کمد لباس خود مجموعه ای از رنگ های خنثی مانند بژ ، مشکی ، سفید و جین داشته باشید. این رنگ ها ، برای هماهنگ کردن بسیار ساده هستند و خیلی راحت می توانید آنها را انتخاب کرده ، بپوشید و به دنبال کارتان بروید. رنگ های اصلی برای ظاهری تک رنگ - به معنی سبک دادن به ظاهر خود با استفاده از تنها یک رنگ - عالی هستند. این ایده، خیلی بنیانی به نظر می رسد اما اگر به درستی اجرا شود، مدرن و شیک خواهد بود. استفاده از تنها یک رنگ، بدن را کشیده تر و ساده تر نشان میدهد.

به یاد داشته باشید که وقتی عجله داریم، معمولاً اشتباه می کنیم. بنابراین سعی کنید همیشه لباس های خود را از قبل آماده کرده باشید تا دچار این بدبیاری نشوید.

تعداد بازدید 2344 نفر

تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به شرکت تکسان می باشد

بازگشت به صفحه اصلی