بهترین زمان برای برنز شدن در محیط بیرونچنانچه دوست دارید خارج از خانه ، رنگ پوست خود را برنز طلائی کنید و در عین حال می خواهید که کمترین آسیب از طریق نور خورشید به بدن شما وارد شود احتیاج به یک راهکار مؤثر برای برنز شدن دارید.

 

یک چیز واضح است: شما احتیاج به محافظت بیشتری در طول اوج ساعات گرما یعنی زمانی که اشعه های خورشید در گرمترین حالت خود هستند و بیشترین آسیب را به پوست شما می رسانند، دارید. قبل از رفتن به ساحل یا استخرهای روباز، دانستن بهترین زمان برای در معرض آفتاب قرار گرفتن بسیار اهمیت دارد تا مانع از سوختگی پوستتان شوید.

                                                                                     

زمان برنز شدن بهینه

درحالی که روش محفوظ از خطایی برای اجتباب از آسیب رسیدن به پوست حین آفتاب گرفتن وجود ندارد، دانستن بهترین زمان برای برنز شدن، مؤثرترین روش برای به حداقل رساندن آسیبی است که هنگام در معرض نور خورشید قرارگرفتن ،متوجۀ پوست شما می شود. زمانی که در محیط خارج، آفتاب می گیرید بهتر است که این کار را صبح یا طی ساعات اواخر بعدازظهر انجام دهید. به ویژه شما باید از در معرض قرار گرفتن در برابر نور خورشید بین ساعات 10 صبح تا 4 بعدازظهر اجتناب کنید. همچنین ، از ضدآفتاب با عامل حفاظتی حداقل در برابر آفتاب (SPF) یا SPF 30  استفاده کنید.

بعدازظهرهای ابری نیز می توانند باعث سوختگی پوست شوند.

 حقیقت دارد: اغلب متخصصین پوست به شما هشدار می دهند که طی ساعات میانی روز، در معرض آفتاب قرار نگیرید. با این حال، فکر نکنید زمانی که میخواهید در بعداز ظهر یک روز ابری آفتاب بگیرید، در برابر آسیب های نور خورشید مصون هستید. اشعه های خورشید می توانند در ساعات بعدازظهر از میان ابرها رخنه کرده و باعث آسیب رسیدن به پوست شما شوند. همچنین، اگر در یک روز ابری در ساحل هستید، بدانید که اشعه های نور خورشید، به علت ایجاد تعادل میان آب و شن  شدیدتر و مؤثرتر خواهد بود.

مراکز کنترل و محافظت بیماری ها (CDC) گزارش کرده اند که اشعه های فرابنفش خورشید می توانند طی 15 دقیقه یا کمتر به پوست شما آسیب برسانند. به همین دلیل است که استفاده از ضدآفتاب قبل از خارج شدن از خانه اهمیت دارد، حتی زمانی که هوا خنک و تا حدی ابری است. مواد شیمیایی موجود در ضد آفتاب ها مهم می باشند زیرا می توانند به انحراف یا جذب اشعه های فرابنفش سرطان زا، کمک کنند. توصیه می شود 15 دقیقه قبل از خارج شدن از محیط بسته برای برنز شدن، از یک ضدآفتاب ضد آب و محافظ قوی با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. برای محافظت از پوستتان در مقابل آسیب های بیشتر، بهتر است هر 2 ساعت یک بار ضدآفتاب خود را تمدید کنید.

اجتناب از سوختگی

زمانی که می خواهید در محیط بیرون، پوست خود را تیره کنید، پوست تازه تیره شدۀ شما زمینه ای است برای صدمه به سلول های پوستی شما. در حقیقت جامعۀ سرطان آمریکا می گوید سلول های پوستی در پاسخ به آسیب اشعۀ فرابنفش خورشید ، رنگدانه های بیشتری تولید می کنند. اگر مجبور هستید بین ساعت های 10 صبح تا 4 بعدازظهر خارج از خانه باشید، به شما توصیه می شود که در سایه بمانید- زیر یک چتر، درخت، یا محیط های پوشیدۀ دیگر- تا از پوستتان در برابر سوختگی جلوگیری کنید. چنانچه زمانی که در محیط بیرون و در معرض آفتاب قرار دارید و پوست شما ، قرمز ، تاول زده یا پوسته پوسته شده است، به احتمال زیاد آفتاب سوخته شده اید. برای خنک کردن این سوختگی و آرامتر کردن آن ، از یک کمپرس خنک قوطه ور در یخ ، آب و شیر به مقادیر یکسان ، برای مدت حداقل 10 دقیقه استفاده کنید تا از ورم پوستتان جلوگیری شود.

تعداد بازدید 3409 نفر

تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به شرکت تکسان می باشد

بازگشت به صفحه اصلی