10 حقیقت در مورد گردنبندگردنبند وسیله ای است زینتی و مطابق مد که دور گردن بسته میشود. اگرچه گردنبند وسیله ای است که عمدتاً در دوره معاصر مورد استفاده قرار میگیرد، اما درزمان باستان نیز استفاده می شده است. گردنبندهای اولیه به عصر حجر ، تقریباً 40.000 سال پیش برمیگردند.

-گردنبندهای اولیه از نرم تنان، استخوان، صدف، سنگهای کوچک و دندان هایی که از سفرهای شکاری موفق جمع شده اند، ساخته میشدند.

-در طول زمان، فلزاتی از قبیل آهن، برنز، طلا و نقره کشف شدند که منجر به انتخابات جدیدی برای طرح هایی کلاسیک و مناسب گردنبند بودند.

-گردنبندها هم بین مردان و هم زنان محبوب هستند. گردنبندهای زنانه اغلب پرآب و تاب هستند و با آویزهایی دکور شده اند. درحالیکه گردنبندهای مردانه به طور معمول ساده تر هستند و اغلب زنجیر شکل می باشند.

-گردنبندهای کوتاهی که بالای گردن بسته می شوند ، چاکرز ( گردن آویز) نامیده میشوند. گردنبندهایی که پایین تر از یقه و بالاتر از قفسۀ سینه قرار میگیرند ،بسیار محبوب هستند ، در حالیکه گردنبندهای بلند که روی لباس بسته میشوند ایده ی جالبی برای جلوه دادن به لباس و نوع پوشش در زمستان می باشند.

-این روزها، گردنبندهای بچه گانه طرفدار بسیاری پیدا کرده اند و اغلب به شکل مهره یا پلاستیکی هستند. از آنجاییکه برای گردنبندهای بچه گانه از موادی استفاده میشود که از نظر قیمتی از ارزش کمتری برخوردارند، این گردنبندها و جواهرات بچه گانه میتوانند ایدۀ جالب و در عین حال هدیه ای ارزان برای کودکان محسوب شوند.

-استفاده از گردنبند ، جواهری قدرتمند و مطابق مد است که اعتماد، کاریزما و سبک شخص را به تصویر میکشد. به منظور تکمیل ظاهر خود، گردنبند خود را با گوشواره ، النگو، دستبند و حلقۀ خود ست کنید.

-گردنبندها در اشکال و سایزهای مختلف بسیاری در دسترس هستند. انتخاب یک گردنبند مناسب میتواند باعث بهبود ویژگی های شخصی شما و همچنین باعث افزودن زرق و برق به کمد لباس شما شود.

راهنمای انتخاب سایز گردنبند زنانه

40سانتی متر- گردنبندهای کوتاهی که دقیقاً دور گردن بسته میشوند. این نوع از گردنبندها اغلب به صورت مخملی یا  چرم می باشند اما انواع طلا، نقره و فلزات دیگر آن نیز موجود می باشد.

45سانتی متر- گردنبندهایی با این بلندی، روی استخوان ترقوه قرار میگیرند و مناسب با تی شرت و تاپ هایی هستند که یقۀ نسبتاً بازی دارند.

50سانتیمتر- زیر استخوان ترقوه قرار میگیرند . این گردنبندها مناسب لباسهایی با یقه هایی هستند که زنجیر یا سنگ جواهر در آن ، قابل رویت باشد.

55سانتی متر- گردن بندهایی با این بلندی، روی خط گردن یا دقیقاً بالای آن قرار میگیرند و بیشتر برای افراد بلند قد مناسب می باشند.

60سانتی متر- گردنبندهای 60 سانتی اغلب تنها و یا به همراه آویز استفاده میشوند  و زیر خط گردن قرار میگیرند.

75سانتی متر- این گردنبندهای بلند معمولاً تا زیر قفسۀ سینه می آیند و اغلب برای استفاده روی  لباسهایی مانند بلوزهای یقه اسکی مناسب می باشند.

نکته ای در مورد سایز گردن بند

بلندی گردنبند زنانه  و "آویز " آن باید با نحوۀ پوشش او متناسب باشد و این قابلیت را داشته باشد که ویژگیهای وی را به طور برجسته نشان دهد.

 

راهنمای سایز گردنبند بچه گانه

35سانتی متر - اندازه ای متناسب برای تمام کودکان که این روزها، محبوبیت آن رو به افزایش است.

 

تعداد بازدید 6793 نفر

تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به شرکت تکسان می باشد

بازگشت به صفحه اصلی