به کمک انواع مختلف ماسک پوستی روشن تر داشته باشیمبسیاری از مردم، بنا به دلایل متعدد، خواستار داشتن پوستی روشن هستند. در حقیقت، پوستهای تیره تر، به دلیل داشتن میزان بیشتری از ملانین ، گاهی این احساس را به شما القا می کنند که پوستی لکه دار و معیوب دارید.

اگرچه آیتم های مخصوصی برای اینکه از این ملانین ها مصون باشید، وجود ندارد، اما نکاتی هستند که به شما می گویند چگونه می توانید در عرض یک ماه به کمک تغذیه و ماسک های طبیعی، پوستی روشن تر داشته باشید.

در این بخش، 22 روش ساده برای داشتن پوستی روشن تر را معرفی میکنیم که بهتر است چنانچه برای استفاده از ماسک ها وقت کافی دارید، آنها را از دست ندهید. استفاده از روشهای خاص جهت روشن تر کردن پوست، ممکن است بیشتر از آنچه که میخواهید، برای شما هزینه بردار باشد. اما اگر همچنان میخواهید که پوست روشنتری داشته باشید، باید مطالب زیر را به دقت بخوانید. در زیر برخی از ماسک هایی که در خانه قابل تهیه هستند و به شما در رسیدن به هدفتان یعنی داشتن پوستی روشن تر کمک می کنند، را معرفی می کنیم. شما می توانید بدون نگران بودن از قیمت آنها، این محصولات را به راحتی در خانۀ خود پیدا کنید.

1- آرد نخود چی   

آرد نخودچی ماده ای عالی در آشپزخانۀ شما می باشد که به روشن شدن پوست شما کمک می کند. آرد نخودچی شامل مواد مغذی بسیاری است که می تواند پوست شما را سالمتر و روشن تر نگه دارد. این روش درمانی به شما در حذف سموم، خارج کردن چربی اضافۀ پوست و حفظ رطوبت پوستتان، کمک می کند. می توانید مقداری گلاب یا آب به آرد نخودچی اضافه کرده و آنرا روی پوست صورت خود، بگذارید. اجازه بدهید خشک شود و بعد آنرا با آب بشوئید. این مادۀ طبیعی همانطور که به کاهش روند پیری کمک میکند، به رفع برجستگی های نامطلوب روی پوست شما نیز کمک خواهد کرد.

2- عسل

وقتی به دنبال راه حلی برای داشتن پوستی روشن هستید، نباید عسل را که به داشتن پوستی سالم؛ رفع آکنه، جای زخم و لکه های سیاه روی پوست، کمک میکند فراموش کنید. شما می توانید عسل را هر روز روی پوست خود بمالید و بعد از چند دقیقه آن را با آب گرم بشوئید. این روش، باعث کاهش سلول های مردۀ پوست می شود و پوست شما را سالم تر و روشن تر نشان می دهد. می توانید آبلیمو، عسل، شیر و روغن بادام را مخلوط کنید تا نتیجۀ بهتری بگیرید.

3- آلوورا

برای جمع آوی نکاتی در مورد چگونگی داشتن پوستی روشن تر، می توانید تأثیر ژل آلوورا که به راحتی در منزل خود یا سوپرمارکت ها می توانید پیدا کنید، را نیز در نظر بگیرید. این مادۀ طبیعی به شما در از بین بردن تجمع بیشتر رنگدانه ها در بافت ها کمک می کند. آلوورا همچنین در کاهش لکه های سیاه و بهبود سلامتی پوست و رنگ آن، مؤثر است. خیلی ساده می توانید از ژل آلوورا استفاده کنید و آنرا به مدت 30 دقیقه روی پوست خود بگذارید، سپس با آب بشوئید. این کار را دو بار در روز به مدت دو هفته انجام دهید تا ببینید پوستتان چگونه در عرض این دو هفته روشن خواهد شد.

4- پاپایا

پاپایا ، یکی از بهترین میوه ها برای سلامت عمومی به خصوص پوست شما، می باشد. این میوه از آنجا که شامل مواد مغذی باارزش و ویتامین های مورد نیاز می باشد، رنگ پوست شما را روشن خواهد کرد. میتوانید روزانه پاپایا را بخورید یا مستقیماً آن را روی پوست خود بمالید تا خشک شود، سپس با آب  بشوئید.

به علاوه می توانید آبلیمو و پاپایا را مخلوط و به گردن و صورت خود بمالید و بعد از 30 دقیقه آن را بشوئید. این کار را باید یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

5- زردچوبه

چگونه به طور طبیعی و سریع ، پوستی روشن تر داشته باشیم؟ علاوه بر مواردی که تا به حال گفته شد، زردچوبه نیز برای رنگ پوست بسیار عالی می باشد. زردچوبه حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان می باشد که باعث بهبود سلامت و پوست شما می شود. می توانید شیر و پودر زردچوبه را خیلی خوب با هم ترکیب کنید و آن را روی پوست خود بمالید. بگذارید تا خشک شود و بعد با آب گرم صورت خود را بشوئید. به علاوه، می توانید زردچوبه، آبلیمو و آرد نخودچی را به صورت خمیری درآورده و مستقیم روی پوست بمالید و بعد از 20 تا 25 دقیقه آن را با آب ولرم بشوئید.

6- آرد جو

پوست شما احتیاج دارد که به طور مداوم، سلول های جدید بسازد و آرد جو به کاهش سموم پوستی و لایه برداری پوست کمک می کند. می توانید از ترکیب آب گوجه فرنگی و مقدار کمی آرد جو استفاده کنید و آن را به مدت 20 دقیقه روی پوست خود بگذارید. به علاوه، می توانید آبلیمو، پودر زردچوبه، و آرد جو را مخلوط کنید و به عنوان ماسک روی پوست خود بمالید. سپس صورت خود را با آب ولرم بشوئید. باید هر روز این کار را انجام دهید تا تفاوت را احساس کنید.

7- آرد برنج

به منظور سفید کردن پوست خود، میتوانید آرد برنج را که در کشورهای آسیایی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد، امتحان کنید. آرد برنج مملو از اسید آمینوبنزوئیک می باشد و نقش یک ضد آفتاب را برای محافظت پوست شما در برابر نور خورشید ایفا می کند. به علاوه، دارای مقادیر زیادی ویتامین ث ، ویتامین ای ، و دیگر آنتی اکسیدان هایی است که باعث روشن شدن پوست شما و کاهش روند پیری پوست می شود. می توانید مقداری آرد برنج، شیر، و آب گرم را با هم مخلوط کنید و روی گردن و صورتتان بمالید. بگذراید 30 دقیقه روی پوست شما بماند سپس با آب گرم صورت و گردن خود را بشوئید. می توانید از این ترکیب دو بار در هفته استفاده کنید.

8- ریشۀ گیاه شیرین بیان

ریشۀ شیرین بیان برای درمان برخی بیماری های پوستی مانند پسوریازیس و اگزما مورد استفاده قرار گرفته است. این مادۀ طبیعی حاوی گِلَبریدین می باشد که به شما در کاهش تولید ملانین و توازن سلول های پوستی تان و  همچنین خلاص شدن از شر لک های سیاه و زخم های روی پوستتان کمک می کند. تقریباً تمامی فروشگاه های سلامتی این محصول را می فروشند و شما می توانید ریشۀ شیرین بیان را بجوشانید، آن را خنک کنید و از پنبۀ آغشته به آن استفاده کنید و روی پوست صورت و گردن خود بمالید. می توانید بگذارید این مواد طی شب روی پوست شما بماند و صبح روز بعد آن را بشوئید. به علاوه می توانید مقداری آب گوجه فرنگی، خمیر چوب صندل، آبلیمو و خیار نیز به آن اضافه کنید. این مخلوط را به مدت 30 دقیقه روی پوست خود بگذارید و سپس با آب بشوئید. می توانید از این ترکیب دو بار در هفته استفاده کنید.

9- عصارۀ بیربری   (bearberry)

عصارۀ بیربری در برخی از محصولات آرایشی مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از مفیدترین و طبیعی ترین موادی است که برای روشن شدن سریع پوست از آن استفاده می شود. و این به آن دلیل است که عصارۀ بیربری شامل هیدروکینون و آربوتین می باشد که برای از بین بردن تیرگی پوست مؤثر است. همچنین برای محافظت از پوست شما در برابر نور خورشید بسیار مفید می باشد. میتوانید به طور مستقیم از عصارۀ بیربری به عنوان کرم روی پوست خود استفاده کنید و یا میتوانید این مواد را با آب و کمی گلیسیرین مخلوط کنید تا خمیری عالی به دست آورید.

10- عصارۀ شاه توت

عصارۀ شاه توت حاوی تیروزیناز است که می تواند تولید ملانین پوست شما را کنترل کند. در نتیجه، لکه های سیاه پوست شما به تدریج روشن تر خواهند شد. همچنین، عصارۀ شاه توت حاوی فلاونوئید است که برای سلامتی پوست شما بسیار مفید می باشد. شما می توانید عصارۀ شاه توت را هرروز به صورت مستقیم روی پوست صورتتان، مورد استفاده قرار دهید.

11- گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی مقادیر زیادی ویتامین ث است ،که ویتامینی ضروری برای سلامتی و بهبود پوست شما می باشد. کافی است شما فقط گوجه فرنگی را به صورت دایره ببرید و تکه های آن را روی پوست صورت خود بگذارید. اجازه دهید به طور طبیعی خشک شود و بعد صورتتان را آب بشوئید. به علاوه، می توانید آب گوجه فرنگی را با مقداری آبلیمو مخلوط کنید و به مدت 30 دقیقه روی صورت و گردن خود بگذارید. سپس پوست خود را بشوئید. برای پوست های مختلط ، می توانید از ترکیب آووکادو و گوجه فرنگی روی پوست خود استفاده کنید. و بعد از 30 دقیقه آن را با آب گرم بشوئید. همچنین ، ترکیب ماست و گوجه فرنگی نیز ترکیب مناسبی برای پوست می باشد. بگذراید 20 دقیقه روی پوستتان بماند و بعد آن را با آب بشوئید.

12- روغن نارگیل

روغن نارگیل ، نه تنها توسط خانم های خانه دار به عنوان خوراکی سالم مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه روغنی غنی برای پوست شما محسوب می شود. چگونه می توانیم با استفاده از روغن نارگیل پوستی روشن تر داشته باشیم؟ صورت خود را بشوئید، با حوله ای آن را خشک کنید، سپس پنبه ای را داخل آب نارگیل کرده و آن را روی پوست صورت و گردن خود بمالید. لازم نیست بعد از استفاده از روغن نارگیل، آن را بشوئید. همچنین می توانید مثل همیشه روغن نارگیل را در رژیم غدایی روزانۀ خود مورد استفاده قرار دهید و نتایج و تأثیر بهتر آن را ببینید.

13- تخم مرغ

اگر پوستی تیره و ضعیف دارید ، نگران چیزی نباشید، رازی را با شما در میان می گذارم – تخم مرغ. بله، تخم مرغ برای بهبود سلامتی و افزایش انرژی شما برای انجام کارهایتان، بسیار مغذی می باشد. اما، نکتۀ برجسته تر این است که تخم مرغ می تواند به سفیدتر شدن پوست شما ، کمک کند. صورتتان را کاملاً تمیز کنید، حالا تخم مرغ را بشکنید و آن را به دو قسمت زرده و سفیده ، تقسیم کنید. سفیدۀ تخم مرغ را با پنبه به صورت خود بمالید. بعد از 15 دقیقه، در حالی که به طور طبیعی ، خشک شده است، صورت خود را بشوئید. همچنین می توانید زردۀ تخم مرغ را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید و به پوست خود بمالید. بعد از 15 دقیقه صورت خود را آبکشی کنید.

14- هویج

هویج برای پوست شما ، دوست خوبی محسوب می شود. خیلی ساده، می توانید هویج رنده شده را با مقداری شیر و سفیدۀ تخم مرغ مخلوط کنید. مواد را خیلی خوب هم بزنید و روی پوست خود بمالید. بعد از 15 الی 20 دقیقه صورت خود را بشوئید. این ماسک برای انواع مختلف پوست مناسب است و همچنین باعث کاهش روند پیری پوست می شود. بعد از چندین بار استفاده از این ترکیب ، به طور وضوح متوجۀ روشن تر شدن پوست خود خواهید شد.

15- دور از آفتاب قرار بگیرید

علاوه بر مواد خوراکی و ماسک های طبیعی، باید زمانی که از خانه خارج می شوید ، دور از آفتاب قرار بگیرید، به ویژه بعد از استفاده از ماسک های طبیعی. خورشید، پوست شما را تیره می کند. هیچگاه نمی توانید تا زمانی که پوست شما همیشه در معرض نور خورشید قرار دارد، پوست خوب و سالمی داشته باشید. تا جای امکان، از ضدآفتاب با SPF استفاده کنید، لباس ضخیم بپوشید، و عینک آفتابی بزنید تا از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

16- سیب زمینی

سیب زمینی به دلیل خاصیت سفید کنندگی طبیعی خود، به ماده ای محبوب برای روشن شدن پوست ، تبدیل شده است. به علاوه، آبی که از سیب زمینی می گیرید را میتوانید روی پوست خود بمالید که باعث کاهش لک و بنابراین روشن تر شدن رنگدانه های پوستتان می شود.

17- پوست پرتقال

پوست پرتقال که مجموعه ای از عناصر طبیعی است ، به عنوان سفیدکنندۀ طبیعی پوست ، عمل می کند. به منظور کاربرد این روش، لازم است مقدار زیادی تکه های پوست پرتقال را در معرض آفتاب قرار دهید تا کاملاً خشک شوند. سپس، باید آنها را به صورت پودر در آورده و با شیر مخلوط کنید. شما باید هر روز این مواد را جهت روشن شدن ، به پوست خود مالیده و بگذارید به طور طبیعی خشک شود. بعد از 13 الی 20 دقیقه صورت خود را با آب گرم بشوئید و صاحب پوستی نرم و روشن تر شوید.

18- بادام

چنانچه خواستار دانستن نکات بیشتری در مورد چگونگی سفید شدن پوست خود هستید، یادگیری این روش را به شما پیشنهاد می کنم. اگر میخواهید پوستی براق و روشن تر داشته باشید، باید از ماسکی با ترکیب عسل، بادام و شیر استفاده کنید. به منظور داشتن ماسکی عالی، باید بادام ها را داخل ظرف آب به مدت یک شب بخیسانید. بعد از آن، لازم است بادام ها را پوست کنده و له کنید. در آخر، مقداری عسل به آن اضافه کنید تا ماسکی نرم و راحت برای استفاده به دست آورید. بعد از اینکه روی پوست خود مالیدید، اجازه بدهید به طور طبیعی خشک شود سپس با آب گرم ، آبکشی نمایید.

19- آبلیمو

آبلیمو حاوی مقادیر زیادی اسید سیتریک است که قابض است و پوست شما را به آرامی سفید می کند. کمک می کند تا کک های تیره ، و لک هایی که بر اثر پیری روی پوست ایجاد شده اند، روشن تر شوند. آبلیمو دارای ویتامین ث می باشد که به شما برای تهیۀ ماسک روشن کننده کمک می کند. بعد از استفاده از این مادۀ طبیعی ، پوست شما براق خواهد شد و به شما در کاهش ظاهری پر از چین و چروک ، کمک می کند.

20- خیار

می توانید به کمک یک خیار بزرگ و کاملاً رسیده، ماسکی منحصر به فرد برای روشن کردن پوستتان، بسازید. بعد از اینکه پوست خیار را کندید، آن را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید و داخل مخلوط کن بریزید تا ترکیبی کاملاً یکدست به دست آید. اگر مخلوط کن ندارید می توانید از یک سیب زمینی له کن (گوشت کوب)استفاده کنید و خیار را له کنید، که نتیجه ای کاملاً مشابه به شما خواهد داد.

21- جوش شیرین سفید

جوش شیرین تأثیر زیادی در سفید کردن پوست شما، دارد. به عنوان اسکرابی عالی از آن استفاده می شود تا زیر بغل های شما را تمیز و سفید نگه دارد. شما می توانید از جوش شیرین سفید به جای ضدعرق های شیمیایی و دئودورانت ها استفاده کنید، زیرا ممکن است استفاده از آنها باعث تیره شدن رنگ پوست زیربغلتان شود. جوش شیرین می تواند بوی ناخوشایند بدن را خنثی کند. همچنین، اسکرابی که از جوش شیرین تهیه میشود، به حذف سلول های آسیب دیده و مرده ای که منجر به مسدود نشدن منافذ پوستی می شوند، کمک می کند. جوش شیرین ، باکتری را از بین میبرد و پوستی قوی را برای شما به ارمغان می آورد.

مقداری جوش شیرین و آب را مخلوط کنید تا ماسکی غلیظ به دست آورید. به آرامی روی پوست تیره بمالید و سپس آن را بشوئید و آرام خشک کنید.

22- ماست

ماست ، محصولی است که از شیر تهیه می شود و حاوی مواد مغذی متعددی است که برای پوست شما مفید می باشد. اسید لاکتیک داخل ماست، خاصیت سفید کنندگی دارد. روش های درمانی زیر برای انواع پوست ، مناسب می باشند.

به آرامی، ماست را روی پوست خود بمالید و برای چند دقیقه بگذارید روی پوست بماند، سپس با آب ولرم آبکشی نمایید. هر روز به مدت چند هفته، این کار را تکرار کنید تا تغییر قابل توجهی را در رنگ پوست خود ببینید.

تعداد بازدید 6891 نفر

تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به شرکت تکسان می باشد

بازگشت به صفحه اصلی